Враховуючи насичений архітектурою графік останнього тижня, дуже хотілось перепочинку, але не сидіти ж в готелі. Вихід знайшовся швидко.
IKEA! Нагребли пів багажника "дивись яка класна штучка", "о, оце на після ремонту", "таке у нас не знайдеш" і "давай візьмемо, знадобиться". На виході оформили tax free. Після кордону відпишусь як відшокодовували.
Вранішню прогулянку містом вирішили почати з Kraków Free Tours і не пошкодували. Нас вигулював Томек і напис цілком може відповідати дійсності
Уявіть собі гіда, який перепитує чи не проти ми українці, що він трошки розповість про Річ Посполиту і чи не зачепить це наших почуттів. Чомусь в цій поїздці мій тризуб помічали швидше ніж жовто-блакитну стрічку на чоловіковій сумці
Навідміну від Будапештського туру, до цього у нас жодних претензій. За дві з половиною години обійшли все від Старого Ринку до Вавеля. Занотували на майбутнє прогулятися в музеєм університету, що вивчив Коперника і не захотів вчити Кюрі.
По закінченню екскурсії нам видали крутяцькі мапи з усілякими корисними позначками. Там і ресторанчики які люблять місцеві, і різні атмосферні заклади, і місце де купити запіканку, і розклад та вартість концертів, і інформація про транспорт, і домашнє завдання з фільмів та книжок про Краків і Польщу... Туристичне маст хев.
Ввечері скористались мапою і зайшли на смачнючу національну кухню до затишного ресторанчику з приємними цінами. Побачивши мапу офіціантка принесла нам безкоштовні компоти. Ну і деруни там виявились розміром з підошву чоловіка. Шкода, сфотографувати пізно здогадались. Гарне місце (U Doroty)
У другій половині дня насмілилися (бо +35, це не жарти) на другу екскурсію з тими ж Free Tоurs. Цього разу на Єврейський Краків.
Нас гуляла Аліція і, нажаль, до Томека їй далеко. Хоча загалом тур цікавий. Пройшлися районом Казимір, потім через пішохідний міст до Подгорше і закінчили біля фабрики Шиндлера. Переповідати історії не буду, були і веселі і моторошні. А ще цікаво було дізнаватись як все було насправді, наприклад, про того ж Шиндлера. Ви знали, що він до кінця життя жив на гроші, що надсилали йому євреї? А ще познайомились з напів українською родиною з-під Нью Йорку. Вона одеситка і жовто-блакитну стрічку я помітила приблизно тоді ж коли їі чоловіку пізнав тризуба)
Після туру вперше випробували краківські трамвайчики. Якщо не знаєте маршруту - звертайтесь до продавчинь в переходах, серед них трапляються навіть російськомовні. Або можна питати у молоді - не натрапили на жодного, хто не знав би англійської на хорошому рівні. Проїзд на 20 хв коштує 2,80 злотих. Квитки можна придбати в автоматах прямо у вагоні, але вони приймають лише монети. На одній з зупинок бачили просунутий автомат, що жував і купюри і картки.
В перерві між турами зайшли охолонути в храм Перта і Павла. Там роздають безкоштовні інтерактивні аудіогіди і можна спуститися в крипти
А ще перед ним є яйце-фонтан в якому можна намочити ноги, а за рогом смачні льоди (морозиво). Угу, це я знову про спеку...
Футболку Кхалісі везти дарма - скільки навколо дракону на набережній не гуляли, випускати вогонь він так і не захотів.
Вечірній Краків заманив нас на посиденьки в кав'ярні на центральній площі. Заманив звуками регтайму від пари скрипальки та акордеоніста. Чоловік на танці не повівся. Довелось задовольнитися соло-танго навколо нього і сидячим пострибуванням під чальстон. І морозивом, звісно ж.
Наостанок коротенька історія. Пізній вечір. Старовинний парк навколо старого міста. На кількасотлітніх деревах поснули ворони. Жовті ліхтарі вказують на затишні зелені лави. І ми на одній з них. Ідеально... Раптом "хрусь-кхррр-ХРЯСЬ" (зі старої липи впала грубезна гілляка) і одразу ж "ляп-ляп-ляп-ляп" ( обі..., тобто прокинулись перелякані ворони). Важко визначитись, кого з них ми злякались більше. Добре, що і те і те обійшло стороною
Безпечних вам подорожей











Немає коментарів:
Дописати коментар