четвер, 3 вересня 2015 р.

Кордон на автомобілі - Польща

Польський кордон (пункт пропуску за містом Хелм), навідміну від Угорського, ми пройшли доволі швидко. Поляки розмовляли українською і перевіряли одразу кілька автівок. Насправді, перевірка була дуже умовною - просто просили відкрити двері салону і багажник. Можливо, це пов'язано з тим, що кордон ми перетинали в сторону України, а не навпаки.

Нажаль, не зможу детально розказати про tax free. Для автомобілів, що претендують на повернення податку (і мають відповідні документи,) є спеціально виділений проїзд, але черга там рухалась настільки повільніше, що ми вирішили не гаяти часу. Окрім того, якщо почитати правила повернення коштів, то на кордоні мають перевірити повне співпадіння всіх товарів з вказаними в чекові, а ми не були певні, що не запакували щось маленьке занадто далеко.


Документи просили ті ж самі, що й на виїзді з країни: поляки - паспорти, тех. паспорт, права і подивились страхування; українці - лише паспорти, тех. паспорт і місцевий папірець-пропуск (самі видали, самі проштампували, самі забрали).
Поляки чомусь роздивлялися мою візу крізь лупу. Здається це було просто "по приколу", бо увесь час хихкали. В українців працювала лише одна смуга (фури не рахую), але прикордонники знову були максимально швидкі і чемні. Тож дякуємо вам знову за ваш і наш гарний настрій.

Що ще варто знати. Не побачили туалету на українському кордоні (та й часу не було), а на польській стороні він платний - примає виключно монети у 2 злотих. Якщо у вас таких не лишилось - перед кордоном був з'їзд (чи то на заправку чи на пункт відпочинку)




Немає коментарів:

Дописати коментар