Іноземцями ми себе відчули ще в Україні. Кілометрів за 40 вглиб країни, багато написів почало дублюватися на угорську. На останній заправці ми ледве зрозуміли дівчинку касира - українською вона розмовляла але з таким акцентом, що аж в граматиці плуталась. Ну, а на пункті пропуску ми були, здається, єдиним автомобілем з українськими номерами.
До речі, спасибі українським прикордонникам, що не тільки пропустили нас (певно, 20 в черзі) всього за 40-45 хв, а й подарували посмішку. Дуже приємний дядечко (ну не розбирають я в погонах) пояснив що від нас потрібно, швиденько зробив свою роботу, паралельно порозпитував про подорож і не забув побажати гарного дня. Якщо в Берегово ви натрапите на прикордонника без фаланги на великому пальці - посміхніться йому від мене)
Угорський кордон порадував значно менше. Ту ж чергу ми стояли 3,5 години! Тут прикордонники перевіряли одну машину за раз і, здається, уповільнювали процес як могли. Поки один перевіряє документи, двоє інших спілкуються про життя. Поки інший сканує відбитки пальців (не думала, що вони на кордоні теж це робитимуть), всі стоять і чекають. І лише коли все, що можна перевірити в документах перевірено і переперевірено, починають цікавитись автомобілем. А це ще 5-10 хв, залежно від настрою. Англійської вони не розуміють, української, звісно, теж. Зате знають кілька фраз російською (в наказовій формі). Враховуючи акцент, згадались фільми про другу світову і млєко-яйка...
А тепер трошки корисної інфо:
- Для перетину вам знадобляться паспорти, зелена картка для автомобіля, водійські права. В Україні попросили ще тех. паспорт. Угорці попросили заповнити форму на бензин (угорською) - на їх стенді є зразок-переклад на українську.
- Не забувайте вимикати двигун поки чекаєте в черзі на перевірку. Поважайте інших і вимикайте музику та відходьте покурити в сторону.
- Не намагайтесь перелаштуватися в інший ряд. Вас "обсигналять" не тільки ті, кого підріжете, а й всі сусіди (просто з солідарності)
- Скачате собі чудову програмку here. Це навігатор, котрий працює офлайн і попереджає навіть про перевищення дозволеної швидкості.
І трошки не корисного. Оскільки "офіційний водій поїздки" я, то перші 100 км до ночівлі були у моєму виконанні. Всі живі, кількість наляканих місцевих водіїв - не більше двох))
Немає коментарів:
Дописати коментар